Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Lacko postúpil do 2. kola dvojhry po triumfe nad Mullerom

Melbourne 14. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Štvrťfinalista tohtoročných podujatí v Dauhe a Aucklande si v úvodnom kole poradil so skúseným Luxemburčanom Gillesom Mullerom v troch setoch 6:2, 6:4 a 7:6 (3). Ďalším súperom Lacka, ktorý postúpil vlani na úvodnom podujatí veľkej štvorky z kvalifikácie až do 3. kola, bude víťaz duelu medzi ôsmym nasadeným Srbom Jankom Tipsarevičom a miláčikom domácich tribún Lleytonom Hewittom.

Slovenskému daviscupovému reprezentantovi vyšiel úvod stretnutia s Mullerom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie súpera, v siedmom geme si pripísal na konto ďalší brejk a prvý set získal jasne vo svoj prospech. O osude druhého dejstva rozhodol rýchly brejk. V treťom sete išiel Lacko za stavu 5:4 podávať na víťazstvo v zápase. Muller odvrátil mečbal, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ňom však ťahal za kratší koniec. Lacko, ktorý figuruje v najnovšom rebríčku ATP Entry najvyššie v kariére na 44. mieste, tak upravil vzájomnú bilanciu s Mullerom na 2:1 vo svoj prospech. Zverenec trénera Ladislava Simona má v Melbourne už istú prémiu 27.600 austrálskych dolárov a 45 bodov do svetového rebríčka.