Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Wimbledon: Schmiedlová prehrala v 1. kole dvojhry so Stosurovou

Wimbledon 25. júna (TASR) - Slovenská tenistka Anna Schmiedlová (119. vo svetovom rebríčku WTA) neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii "lucky loserky" prehrala pri premiére v hlavnej súťaži na tráve All England Clubu s nasadenou štrnástkou Austrálčankou Samanthou Stosurovou hladko v dvoch setoch 1:6 a 3:6. Zverenka trénera Milana Martinca nenašla recept na variabilnú hru šampiónky US Open z roku 2011, ktorá ťažila z kvalitného podania a delového forhendu. Napriek prehre bude mať Schmiedlová po skončení Wimbledonu najlepší renking v kariére.

Talentovanej 18-ročnej Slovenke nevyšiel úvod zápasu so Stosurovou, keď hneď v úvodnom geme stratila podanie a Austrálčanka sa po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. Schmiedlová v ďalších minútach pridala na agresivite a vo štvrtom geme mala dva brejkbaly na 2:2. Stosurová si však podržala servis, následne získala ďalšie tri gemy a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Austrálčanka sa dobre pohybovala po dvorci, účinne využívala slajzovaný bekhend. V druhom dejstve si po rýchlom brejku vybudovala náskok 3:0 a zápas dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila po víťaznom nabiehanom forhende pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.