Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis: Kužmová neuspela vo finále dvojhry na Slovak Junior Indoor (2)

Senec 12. januára (TASR) - Talentovaná slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo finále dvojhry junioriek na 21. ročníku turnaja Slovak Junior Indoor v Senci. Pätnásťročná Slovenka prehrala s treťou nasadenou Ruskou Annou Kalinskou v dvoch setoch 6:7 (2) a 3:6.

Pre Kužmovú to bol vynikajúci týždeň, vďaka finále sa posunie do prvej stovky juniorského rebríčka. Na turnaj nastupovala ako 138. hráčka, jej finálovej premožiteľke patrí 74. miesto. "Bol to náročný týždeň. V závere turnaja ma už bolelo zápästie, aj odretá noha, navyše mi nesedí hra mojej finálovej súperky, s ktorou som vlani prehrala v semifinále na Cypre. Musím sa však dať dokopy, lebo nasledujúci týždeň ma čaká turnaj v Přerove," uviedla pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu Kužmová, ktorú sprevádzal v Senci tréner NTC Branislav Sekáč.

Víťazom dvojhry juniorov sa stal ôsmy nasadený Poliak Jan Zielinski, ktorý si vo finále poradil s Ukrajincom Vadymom Ursum 7:5 a 6:0.