Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry, zdolala Schiavoneovú

Melbourne 14. januára (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole si ako nasadená dvadsiatka poradila s Taliankou Francescou Schiavoneovou v dvoch setoch 6:3, 6:4 a upravila vzájomnú bilanciu so šampiónkou Roland Garros z roku 2010 už na 3:0. Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi Francúzkou Kristinou Mladenovičovou a Švjčiarkou Stefanie Vögeleovou.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu so Schiavoneovou, keď po brejku vo štvrtom geme si vybudovala náskok 4:1 a prvý set získala vo svoj prospech. Slovenka ťažila z kvalitného forhendu a dobréo pohybu po dvorci. V druhom dehstve zverenka trénera Mateja Liptáka po brejku v piatom geme odskočila súperke na 4:2. Schiavoneová síce následne vyrovnala na 4:4, no záver setu patril Cibulkovej, ktorá v desiatom geme premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.