Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Kližan vyradil v 1. kole Isnera, Američan v 3. sete skrečoval

Melbourne 14. januára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslame sezóny Australian Open v Melbourne. V 1. kole ako "lucky loser" nečakane vyradil trinásteho nasadeného Američana Johna Isnera, ktorý za stavu 2:6, 6:7 (6) a 0:30 v treťom sete zápas skrečoval. Zverenec českého trénera Martina Damma odplatil víťazovi minulotýždňového turnaja ATP v novozélandskom Aucklande prehru z podujatia vo Winston-Saleme z roku 2012. Jeho ďalším súperom bude víťaz duelu medzi Argentínčanom Federicom Delbonisom a Slovincom Blažom Rolom.

Kližan začal proti favorizovanému Isnerovi ako z partesu, dvakrát prelomll podanie súpera a vybudoval si náskok 5:1. V ôsmom geme odvrátil dva brejkbaly a prvý set získal jasne vo svoj prospech. V druhom dejstve si obaja hráči držali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk. V skrátenej hre viedol Isner 4:0, no Kližan nezložil zbrane, vďaka bojovnosti a kvalitným returnom otočil na 6:5 a v koncovke slávil úspech. V treťom sete sa hrali iba dva fiftíny. Za stavu 30:0 pre Kližana frustrovaný a vyčerpaný Isner zápas skrečoval.