• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Cibulková v semifinále!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková v semifinále!

 
news img

Dominika Cibulková sa prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Sydney (dotácia 690 000 dolárov). Zverenka trénera Mateja Liptáka vo štvrťfinále po výbornom výkone zmietla z kurtu tretiu nasadenú Talianku Saru Erraniovú za 73 minút hladko v dvoch setoch 6:2, 6:1.

Slovenská jednotka získala v Sydney už druhý skalp hráčky z Top 10, v kariére to bolo jej 16. víťazstvo nad súperkou z elitnej desiatky. V 1. kole deklasovala nasadenú päťku a svetovú osmičku Česku Petru Kvitovú 6:1, 6:1. Jej semifinálovou súperkou bude vo štvrtok víťazka súboja medzi druhou nasadenou Nemkou Angelique Kerberovou a ruskou kvalifikantkou Svetlanou Kuznecovovou. Cibulková má v Sydney už istú prémiu 32 830 dolárov a 200 bodov do svetového rebríčka WTA.
Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Erraniovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 4:1. V siedmom geme prehrávala Cibulková pri vlastnom podaní 0:40, no potom uhrala päť loptičiek za sebou, následne opäť prelomila súperkin servis a prvý set sa stal jej korisťou. Cibulková hrala aktívne, diktovala tempo výmen a na jej konto pribúdal jeden forhendový winner za druhým. V druhom dejstve Slovenka po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:0 a zápas už s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenila pri vlastnom servise v poradí druhý mečbal. Pre Cibulkovú je turnaj v Sydney generálkou na úvodný grandslam sezóny Australian Open v Melbourne.
Cibulková mala po hladkom triumfe nad Erraniovou radosť nielen z výsledku, ale aj z predvedenej hry. ,,Dnes som podala výborný výkon. Celý zápas bol o mne. Vedela som, že musím robiť body a dostať Erraniovú pod tlak, no nemôžem hrať bezhlavo. Sara proti 80 percentám dievčat na okruhu WTA ťaží práve z toho, že nie sú dostatočne trpezlivé. Snažila sa ma dostať do bekhendových výmen, no prekvapila som ju viacerými výbornými bekhendmi po lajne, po ktorých som získala veľa dôležitých bodov. Forhend mi fungoval na sto percent a mala som odpoveď aj na jej vysoké lopty. Dnes som na kurte robila všetko presne tak, ako som mala, čo ma veľmi teší. S trénerom Maťom Liptákom sme si pred zápasom povedali, že aj keby bolo v niektorom geme 0:40, nesmiem spanikáriť, musím ísť po každej loptičke a snažiť sa vyhrať každý gem.“
(TASR)
 

 

Vložené: 09. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

NTC KE s cenou na galevečere Stavba roka 2024

V stredu 9. apríla 2025 sa na Bratislavskom hrade uskutočnil galavečer pri príležitosti odovzdávania cien súťaže Stavba roka 2024. Je veľkým úspechom Slovenského tenisového zväzu, že jednou z ocenených stavieb je projekt NTC Košice. Stavba získala Cenu Ministerstva dopravy SR za celospoločenský prínos v oblasti architektúry a stavebníctva. Pred dvadsiatimi rokmi si ocenenie vyslúžila aj stavba Národné tenisové centrum v Bratislave.

11. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos je v Madride už vo štvťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil v druhom kole nad štvrtým nasadeným Kazachom Alexandrom Ševčenkom a zdolal ho 7:6(4), 7:5 za 108 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s päťkou pavúka Pavlom Kotovom z Ruska. 

09. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Madride víťazne

Norbert Gombos postúpil do druhého kola hlavnej súťaže na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil v úvodnom kole nad domácim držiteľom voľnej karty Miguelom Damasom a zdolal ho 6:4, 6:3 za 76 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily so štvrtým nasadeným Kazachom Alexandrom Ševčenkom.

08. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Zelníčková po týždni opäť víťazkou vo štvorhre

Radka Zelníčková (na snímke vľavo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Po boku Grékyne Sapfo Sakellaridiovej si v pozícii najvyššie nasadeného páru hladko poradili vo finále s treťou nasadenou bieloruskou dvojicou Sofia Gapankovová, Daria Chomucianská a zdolali ju 6:1, 6:0 za 51 minút. Na turnaji nestratili ani jeden set. Pre dvadsaťjedenročnú Zelníčkovú je to pätnásty titul vo štvorhre na okruhu ITF. Spolu so Sakellaridiovou sa po týždni tešili z titulu po druhý raz.

05. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný s ďalším deblovým titulom v Monastire

Lukáš Pokorný (na snímke vpravo) získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s domácim hráčom Azizom Ouakaaom zvíťazili vo finále v pozícii najvyššie nasadeného páru nad portugalskými dvojkami pavúka Joaom Gracom s Diogom Marquesom a zdolali ich vo vyrovnanom zápase 5:7, 6:3, 10-5 za 86 minút. Pre dvadsaťtriročného hráča Národného tenisového centra je to dvanásty deblový titul na mužskom okruhu ITF.

05. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Karol sa do finále nepozrie

Miloš Karol nepostúpil do finále štvorhry na challengeri 75 v talianskej Barlette (91 250 eur, antuka vonku). Po boku Ukrajinca Vitalija Sačka nestačili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru na peruánsko-nemeckú dvojicu Alexander Merino, Christoph Negritu a podľahli jej  4:6, 1:6 za 67 minút. Dvadsaťdvaročný Karol má na svojom konte doposiaľ jeden deblový challengerový titul, ktorý vlani získal rovnako po boku Sačka.

04. 04. 2025
Aktuality Více zde