• ADIFEX

Hantuchová v New Yorku o osemfinále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Hantuchová v New Yorku o osemfinále

news img

Daniela Hantuchová sa prebojovala už do tretieho kola dvojhry na US Open. V piatkovom druhom kole si  poradila s iba sedemnásťročnou Američankou Victoriou Duvalovou za 73 minút 6:2, 6:3. V sobotu nastúpi proti izraelskej kvalifikantke Julii Gluškovej v zápase o postup do osemfinále.

Hantuchová proti súperke, ktorá v 1. kole senzačne vyradila šampiónku z roku 2011 Austrálčanku Samanthu Stosurovú, naplno zúročila svoje bohaté skúsenosti. Kvalitne podávala i returnovala a bola trpezlivejšia pri dlhých výmenách od základnej čiary.
Pre víťazku júnového turnaja WTA v Birminghame je to už 13. štart na US Open. Jej singlovým maximom vo Flushing Meadows je štvrťfinále z roku 2002, vlani i predvlani vypadla v 1. kole. V New Yorku má už teraz istú prémiu 65 000 USD a 160 bodov do svetového rebríčka WTA.Duvalová v treťom geme zobrala Hantuchovej podanie a ujala sa vedenia 2:1, no Slovenka potom vyhrala päť hier za sebou a úvodný set získala poľahky 6:2. V druhom kládla mladá Američanka o niečo väčší odpor a do stavu 3:3 to bola veľmi vyrovnaná partia. Potom už opäť prebrala opraty duelu skúsená slovenská reprezentantka, ktorá vyhrala nasledujúce tri gemy a nakoniec aj celý set 6:3.
Daniela Hantuchová: ,,Bol to ťažký zápas v tom, že Duvalová mala na svojej strane celé obecenstvo. Ale bola som milo prekvapená aj našimi slovenskými fanúšikmi, ktorí boli v hľadisku a občas to prekričali. V tomto bol ten zápas troška väčší, ale inak to bolo také klasické druhé kolo. Skôr som bola zaskočená jej pomalým servisom a to mi občas znepríjemnilo život. Myslím si ale, že som hrala solídne, presne to čo som potrebovala a nie viac. Splnila som misiu a zvládla zápas v dvoch setoch," uviedla Hantuchová v konferenčnom hovore so slovenskými médiami. Podľa jej slov rozhodli v súboji s podstatne mladšou súperkou skúsenosti. ,,Myslím si, že naozaj rozhodli skúsenosti, bola som pokojnejšia. Snažila som sa držať výmeny, držať ju na základnej čiare, pretože akonáhle je v dvorci, tak je naozaj nepríjemná. Dôležitá bola dĺžka a aby sa ona vybila, trošku zdolala aj samú seba. Víťazstvo nad Stosurovou jej tak trochu uškodilo. Snažila som sa rozpamätať, aká som bola v jej rokoch, využiť skúsenosť a nejako zbytočne nevymýšľať," pokračovala. V ďalšom zápase narazí Hantuchová na izraelskú kvalifikantku ukrajinského pôvodu Gluškovú, ktorá si v prvom kole poradila s turnajovou dvadsiatkou Naďou Petrovovou z Ruska. ,,Beriem to zápas od zápasu. Určite si ju naštudujem, pozriem si, ako hrala v zápasoch predtým. Vyradila Petrovovú, takže určite hrá dobre a taktiež je rozohraná z kvalifikácie. Dôležité je, aby som bola solídna a hrala to, čo budeme mať stanovené taktikou.
Duvalová po prehre s Hantuchovou priznala, že duel proti bývalej svetovej päťke bol pre ňu veľkou školou. ,,Z dnešnej prehry si zoberiem veľké ponaučenie. Daniela hrala naozaj veľmi dobre, mne sa naopak nepodarilo nadviazať na výkon zo zápasu proti Stosurovej. Z US Open odchádzam so zmiešanými pocitmi, tento grandslamový turnaj bol však pre mňa obrovskou skúsenosťou. Dokázala som sama sebe, že viem hrať na tejto úrovni," povedala Američanka pre akreditované médiá.

Vložené: 30. 08. 2013       Kategória: Aktuality

news img

Rebecca: Dúfam, že forma vydrží

Po úspešnej prvej časti ázijskej turnajovej šnúry klope na bránu prvej svetovej päťdesiatky. Slovenská tenistka Rebecca Šramková si však ešte nestihla naplno uvedomiť, čo dosiahla v uplynulých troch týždňoch. Po finálovej účasti v tuniskom Monastire získala v thajskom stredisku Hua Hin prvý titul na okruhu WTA. Na tisícke v Pekingu následne postúpila z kvalifikácie až do tretieho kola.