• ADIFEX

Slovenky podľahli Austrálii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Slovenky podľahli Austrálii

news img

V mexickom San Luis Potosi prehralo Slovensko v prvom stretnutí juniorského Fed Cupu hráčok do 16 rokov s Austráliou 1:2. Pre zranenie nemohla v singli hrať naša jednotka Kristína Schmiedlová. O prvom vystúpení píše Vladimír HABAS, ktorý v Mexiku vedie trojicu Kristína Schmiedlová, Tereza Mihalíková a Katarína Strešnáková.

Na podujatí 24. – 29. septembra 2013 štartuje po 16 chlapčenských a dievčenských družstiev rozdelených do štvorčlenných družstiev. Víťazné tímy postúpia do semifinále, v ktorom a už hrá vylučovacím systémom.
Náš tím ako nenasadený v pondelok na oficiálnom slávnostnom žrebovaní zaradili do skupiny spolu s Namíbiou k nasadeným tímom Austrálie a Brazílie.
Škoda, že hneď v prvý deň nás čakal favorit skupiny Austrália. Predsa len časový posun v Mexiku a vysoká nadmorská výška ešte našim dievčatám robili problémy a na úvod by bol prijateľnejší ľahší súper.
Horšie je, že na poslednom tréningu si zranila nohu Kristína Schmiedlová (pravdepodobne natiahnutá šľacha na chodidle) a rozohrávka pred zápasom ukázala, že je dosť limitovaná v pohybe a rozhodne nie je schopná podať plnohodnotný výkon. Preto som ju do dvojhry nenominoval.
Tereza Mihalíkova podala v prvej dvojhre veľmi dobrý výkon a porazila dobrú a húževnatú súperku. O Terezinom víťazstve rozhodla jej pestrejšia a aktívnejšia hra v treťom sete.
Tomicová, súperka Kataríny Strešnákovej (inak sestra známeho tenistu), v prvom sete Katku doslova rozstrieľala. Našťastie v druhom sa už Katka dostala do hry a súperke sa jej agresívna hra prestala dariť. Okrem toho mala Austrálčanka problém s chrbtom. Katka druhý set zvládla, súperka sa dala ošetriť. Aj tretí set bol nádejný. Škoda, že Katka nevyužila stav 4:2 a 40:15 na zisk piatej hry. Potom súperka zahrala výborne a vyrovnala tak stav stretnutia na 1:1.
Po dohode v tíme nakoniec po boku Terezy do štvorhry nastúpila Kristína Schmiedlová. Vo štvorhre však tvorili Austrálčanky jednoznačne lepší tím. Naše dievčatá prevýšili zo všetkých stránok.
Celkovo mal súboj s Austráliou veľmi dobrú úroveň a určite patril k najlepším počas prvého hracieho dňa.
Po prehre sme z bojov o medaily s najväčšou pravdepodobnosťou vypadli. Pravda, pokúsime sa uspieť v ďalších stretnutiach a vybojovať čo najlepšie umiestnenie. Našim ďalším súperom je Brazília.

Rebecca: Dúfam, že forma vydrží

Po úspešnej prvej časti ázijskej turnajovej šnúry klope na bránu prvej svetovej päťdesiatky. Slovenská tenistka Rebecca Šramková si však ešte nestihla naplno uvedomiť, čo dosiahla v uplynulých troch týždňoch. Po finálovej účasti v tuniskom Monastire získala v thajskom stredisku Hua Hin prvý titul na okruhu WTA. Na tisícke v Pekingu následne postúpila z kvalifikácie až do tretieho kola.