• ADIFEX

Karol s deblovým titulom z Tullnu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Karol s deblovým titulom z Tullnu

news img

Miloš Karol (na snímke vľavo) získal premiérový titul vo štvorhre na challengerovom okruhu ATP. Spolu s Ukrajincom Vitalijom Sačkom triumfovali na challengeri 100 v rakúskom Tullne (120 950 eur, antuka vonku). Vo finále si poradili s druhým nasadeným poľským párom Karol Drzewiecki, Piotr Matuszewski a zdolali ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 2:6, 11-9 za 75 minút. Po dvoch neúspešných finálových účastiach sa tak Karol do tretice tešil z titulu. Vďaka nemu sa v deblovom rebríčku ATP posunie o 75 priečok nahor a v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 185. priečka.

Dvadsaťjedenročný dlháň je slovenskou deblovou jednotkou, okrem tohto titulu má na svojom konte aj deväť prvenstiev vo štvorhre na mužskom okruhu ITF.

Vložené: 07. 09. 2024       Kategória: Aktuality

news img

Chudá obhájila titul na ITF Masters 700 v Rakúsku

V dňoch 11. - 14. 9. 2024 sa napriek nepriaznivému počasiu uskutočnil turnaj ITF Masters 700 v rakúskom Feld am See. Silvia Chudá odohrala dvojhru, v ktorej boli zlúčené hráčky vekových kategórii 30+ a 40+. Po dvoch náročných víťazstvách nad Nemkou Monikou Kellerovou a následne rozhodujúcim víťazstvom nad o 10 rokov mladšou Rakúšankou Sarah Kanduthovou obhájila titul z minulého roka.
15. 09. 2024
Aktuality Více zde

news img

Šramková v Monastire bez titulu

Rebecca Šramková nezískala titul vo dvojhre na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). Vo svojom prvom finále na okruhu WTA nestačila na britskú kvalifikantku Sonay Kartalovú a podľahla jej 3:6, 5:7 za rovné dve hodiny. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si výrazne polepšila v rebríčku, keď poskočila o 34 miest nahor. V jeho onlajn vydaní jej aktuálne patrí 102. priečka. Na budúci týždeň by sa mala predstaviť v thajskom Hua Hin na turnaji rovnakej kategórie.