Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kližanov obrat a finále

Martin Kližan sa po skvelom obrate prebojoval do finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v marockej Casablance. V semifinále s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny prehrával ako nasadená dvojka 4:6, 2:4, no potom získal desať gemov v rade. Druhý set vyhral 6:4 a v treťom uštedril súperovi "kanára".
V nedeľu bude bojovať o tretí singlový titul na ATP Tour proti Španielovi Danielovi-Gimenovi Traverovi. Vlani ako kvalifikant triumfoval na antuke v Mníchove, v roku 2012 nenašiel premožiteľa na harde v Moskve. V debli má na konte tri cenné trofeje. V Casablance má vďaka postupu do finále už istú prémiu 42 100 eur a 150 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.
Kližan priznal, že zápas proti Džumhurovi bol náročný. "Súper ma dosť prekvapil svojou hrou, ale mal aj neskutočné šťastie. Triafal čiary, všetko mu vychádzalo. Bol som set dolu, v druhom mal súper šance na dvojitý brejk, no snažil som sa stále koncentrovať na každú loptičku, ísť bod za bodom a vyplatilo sa. Neskôr sa to zlomilo a v treťom sete som si už zaslúžil jednoznačne vyhrať," povedal pre TASR najlepší slovenský singlista, ktorý sa v Maroku cíti ako doma. "Niekedy si hovorím, že som taký polovičný Maročan. Mám to tu veľmi rád, odohral som v tejto africkej krajine veľa turnajov, vyhovujú mi podmienky, teplo i kurty. Hrať pred marockým publikom je veľký zážitok. Na tenis tu chodí dosť ľudí a majú ma radi. Dúfam, že aj na finále prídu v hojnom počte a že to bude dobrá šou."
Vo finále ho čaká húževnatý súper. "Bude to úplne iný zápas ako v Quite, kde sme hrali v nadmorskej výške takmer 3000 metrov. Gimeno-Traver je veľmi solídny hráč, turnaj v Casablance ho zastihol vo veľmi dobrej forme. Dôležité opäť bude skoncentrovať sa na každú loptičku. Podporuje ma tu psychológ a mentálne som na tom bombovo." (tasr)

BJKC: Nominácia SR proti USA
Slovenský kapitán Matej Lipták oznámil hodinu pred stretnutím kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej nomináciu proti USA. V úvodnej dvojhre sa v súboji tímových dvojok predstaví Renáta Jamrichová, ktorá vyzve Hailey Baptisteovú (86. WTA). Po nich na kurt v zápase tímových jednotiek nastúpi Rebecca Šramková proti Bernarde Perovej (76. WTA). Do štvorhry nominoval kapitán osvedčenú dvojicu Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, ich súperkami budú Desirae Krawczyková s Asiou Muhammadovou. Stretnutie sa v bratislavskej Peugeot aréne NTC začne o 15.00 h.

Kovalík v Barcelone končí v kvalifikácii
Jozef Kovalík sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Barcelone (2 889 200 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole nestačil na ôsmeho nasadeného Francúza Arthura Rinderknecha a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(2), 6:2, 3:6 za 151 minút.

Gombos v Madride s tesnou semifinálovou prehrou
Norbert Gombos nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v semifinále na Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 6:7(2), 6:3, 6:7(1) za 153 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa vďaka prieniku medzi najlepšiu štvorku v španielskej metropole posunie v rebríčku ATP o 60 priečok nahor, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 336. pozícia.

Gombos v Madride do semifinále!
Norbert Gombos postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil vo štvrťfinále nad piatym nasadeným Pavlom Kotovom z Ruska a zdolal ho 6:7(8), 7:5, 6:3. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do finále zmeria sily s Poliakom Kamilom Majchrzakom.

NTC KE s cenou na galevečere Stavba roka 2024
V stredu 9. apríla 2025 sa na Bratislavskom hrade uskutočnil galavečer pri príležitosti odovzdávania cien súťaže Stavba roka 2024. Je veľkým úspechom Slovenského tenisového zväzu, že jednou z ocenených stavieb je projekt NTC Košice. Stavba získala Cenu Ministerstva dopravy SR za celospoločenský prínos v oblasti architektúry a stavebníctva. Pred dvadsiatimi rokmi si ocenenie vyslúžila aj stavba Národné tenisové centrum v Bratislave.

Gombos je v Madride už vo štvťfinále
Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil v druhom kole nad štvrtým nasadeným Kazachom Alexandrom Ševčenkom a zdolal ho 7:6(4), 7:5 za 108 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s päťkou pavúka Pavlom Kotovom z Ruska.