• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Macko sa vzdal v prospech Mečířa

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Macko sa vzdal v prospech Mečířa

 
news img

Prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tibor Macko (na snímke) sa už nebude uchádzať o túto funkciu. Rozhodol sa vzdať kandidatúry v prospech Miloslava Mečířa st. O novom šéfovi sa rozhodne v sobotu 9. apríla na zasadnutí Rady STZ v Bratislave. Okrem Mečířa st. kandidujú Ján Krošlák a Martin Kližan.

Macko bol na čele slovenského tenisu od roku 1998. "V čase, keď som prijal kandidatúru na post prezidenta STZ, nebol známy ďalší kandidát. Medzitým sa objavili viaceré mená na čele s Milošom Mečířom. Podľa môjho názoru je to najvýznamnejšia osobnosť v slovenskej tenisovej histórii. Má za sebou skvelú hráčsku aj trénerskú kariéru, skúsenosti s riadením veľkého tenisového klubu i s organizovaním turnajov. V tejto situácii bol najvhodnejší kandidát, ktorý môže posunúť STZ na vyššie pozície. V tomto momente sa vzdávam kandidatúry a budem podporovať Miloša Mečířa," uviedol Macko.

Mečíř priznal, že dlhoročný prezident STZ bol pre neho veľkým príkladom a učiteľom: "Ja si prácu Tibora veľmi vážim, vážim si ho ako osobnosť. Jeho vlastnosti a skúsenosti sú na nezaplatenie. Naše myšlienkové pochody a stratégie sa vždy dosť zhodovali. Pokiaľ ide o moju kandidatúru na post šéfa STZ, myslel som si, že nejaké funkcionárčenie už nebudem robiť. Je však ťažká doba, vznikajú rôzne skupiny, ktoré by za iných okolností nemali až také šance. Tenisový zväz bol vždy veľmi dobre fungujúci. V prípade môjho zvolenia chcem komunikovať so všetkými a počúvať celé hnutie. Som ochotný rozprávať sa s každým, nie som konfliktný typ."

Olympijského šampióna zo Soulu 1988 už počas pôsobenia vo funkcii kapitána daviscupového tímu prehovárali, aby kandidoval na post prezidenta STZ. "Vždy mi na tenise záležalo, mal som ho rád. Nahováralo ma viacero ľudí zo zväzu i hráči, aby som kandidoval. Rozhodol som sa definitívne, keď som v uplynulom období počul v médiách rôzne vyjadrenia, že všetkých vo zväze treba vymeniť. Púšťať do éteru neoverené veci je podľa mňa neetické. Necítil som záruku, že by to mohlo ísť dobrým smerom. STZ vybudoval nejaké pozície i zariadenia, na ktorých sa starší ľudia podieľali vlastnými rukami, keď stavali kluby. Bol by som nerád, aby sa to stratilo."

Podľa Mečířa je dôležité zaangažovať ľudí z tenisových klubov, aby boli aktívnejší: "Je potrebné konkrétne pomenovať problémy, ktoré ľudia v daných regiónoch majú, aby sme vedeli na ne reagovať. Keď chceme podporovať talenty a reprezentantov, potrebujeme zdroje navyše formou štátnej podpory alebo marketingovej činnosti. Čím viac prostriedkov sa nám podarí získať na zabezpečenie klubov, tým budeme silnejší ako zväz." (stz, tasr)

 

Fotogaléria

  • Miloslav Mečíř st.

     Miloslav Mečíř st.

 
 
Vložené: 07. 04. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Kužmovej ďalší deblový titul

Katarína Kužmová (na snímke vpravo) získala ďalší deblový titul na turnaji ITF WTT W35 v egyptskom Sharm El Sheikhu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii najvyššie nasadeného páru zvíťazili spolu s Ruskou Marijou Tkačevovou nad bielorusko-ruskou dvojicou Aliona Faleiová, Polina Jatčenková a zdolali ju 6:4, 6:3 za 73 minút. Pre dvadsaťtriročnú rodáčku z Košíc je to šestnásty deblový titul na ženskom okruhu ITF, druhý v tomto roku.

20. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan získal titul v Antalyi

Alex Molčan (na snímke vpravo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad Ukrajincom Oleksijom Krutychom a zdolal ho 6:1, 3:6, 6:4 za 127 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to prvý titul od roku 2021.

20. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

BJKC: Nominácia SR proti USA

Slovenský kapitán Matej Lipták oznámil hodinu pred stretnutím kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej nomináciu proti USA. V úvodnej dvojhre sa v súboji tímových dvojok predstaví Renáta Jamrichová, ktorá vyzve Hailey Baptisteovú (86. WTA). Po nich na kurt v zápase tímových jednotiek nastúpi Rebecca Šramková proti Bernarde Perovej (76. WTA). Do štvorhry nominoval kapitán osvedčenú dvojicu Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, ich súperkami budú Desirae Krawczyková s Asiou Muhammadovou. Stretnutie sa v bratislavskej Peugeot aréne NTC začne o 15.00 h.

13. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Barcelone končí v kvalifikácii

Jozef Kovalík sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Barcelone (2 889 200 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole nestačil na ôsmeho nasadeného Francúza Arthura Rinderknecha a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(2), 6:2, 3:6 za 151 minút.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Madride s tesnou semifinálovou prehrou

Norbert Gombos nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v semifinále na Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 6:7(2), 6:3, 6:7(1) za 153 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa vďaka prieniku medzi najlepšiu štvorku v španielskej metropole posunie v rebríčku ATP o 60 priečok nahor, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 336. pozícia.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Madride do semifinále!

Norbert Gombos postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil vo štvrťfinále nad piatym nasadeným Pavlom Kotovom z Ruska a zdolal ho 6:7(8), 7:5, 6:3. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do finále zmeria sily s Poliakom Kamilom Majchrzakom.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde