• ADIFEX

Hantuchová vo finále!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Hantuchová vo finále!

news img

Daniela Hantuchová postúpila do finále turnaja v Birminghame. V semifinále zdolala americkú kvalifikantku Alison Riskeovú 5:7, 6:1, 6:4. Ďalšia Slovenka Magdaléna Rybáriková na trávnatom turnaji prehrala ako nasadená šestnástka s mladou Chorvátkou Donnou Vekičovou 6:7 (5), 6:1, 3:6.

Daniela Hantuchová postúpila do 15. singlového finále na okruhu WTA. V nedeľu bude bojovať o šiesty singlový titul proti 16-ročnej Chorvátke Donne Vekičovej. Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa bola v Birminghame vo finále aj v roku 2011, vtedy však v rozhodujúcom súboji podľahla Nemke Sabine Lisickej. Doposiaľ posledný titul získala vlani vo februári v thajskej Pattayi.
Hantuchovej nevyšiel úvod zápasu s Riskeovou, keď dvakrát stratila podanie a Američanka išla do vedenia 3:1. Slovenka v ďalších minútach otočila na 4:3, no zápas následne prerušili pre dážď. Koncovku prvého dejstva zvládla lepšie Riskeová, ktorá za stavu 5:5 prelomila Hantuchovej podanie a pri vlastnom servise premenila v poradí druhý setbal. V druhom dejstve Hantuchová pridala na agresivite a začala hrať riskantný tenis, ktorý jej priniesol úspech v piatkovom maratónskom štvrťfinále proti Talianke Francesce Schiavoneovej.
Bývalá svetová päťka získala od stavu 1:1 päť gemov v rade a vynútila si tretí set. O jeho osude rozhodol Tildenov gem, v ktorom Hantuchová po sérii skvelých úderov čistou hrou zobrala súperke servis. Za stavu 5:4 premenila Slovenka pri vlastnom podaní vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Riskeovou na 2:0. Pred dvoma rokmi ju tiež v Birminghame zdolala v dvoch setoch. Hantuchová má na podujatí AEGON Classic už istú prémiu 20 000 USD a 200 bodov do svetového rebríčka WTA. ,,Je skvelé, že v Birminghame sa mi už druhýkrát podarilo postúpiť do finále. Na tomto turnaji som prvýkrát štartovala ešte v roku 1999 a odvtedy patrí k mojím najobľúbenejším. Koncovka prvého setu mi nevyšla podľa predstáv, od začiatku druhého dejstva mal však môj výkon stúpajúcu tendenciu. Kvalitne som podávala i returnovala, vychádzali mi riskantné údery k čiaram, čo bol základ úspechu," povedala Slovenka v prvom interview priamo na kurte. Rybáriková, ktorá v roku 2009 získala v Birminghame prvý titul z turnajov WTA, neodplatila 16-ročnej súperke vlaňajšiu prehru z podujatia v Taškente.
Úvod zápasu vyšiel lepšie Vekičovej, ktorá sa po brejku vo štvrtom geme ujala vedenia 3:1, Rybáriková však v ďalších minútach otočila na 4:3. Následne duel na niekoľko minút prerušili pre dážď. Po návrate na dvorec mala Rybáriková dvakrát brejk k dobru, za stavu 5:4 podávala na víťazstvo v sete, no Vekičová si vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 6:5 premenila pri vlastnom podaní v poradí druhý setbal. V druhom dejstve Rybáriková pridala na agresivite, po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:0 a získala ho jasne vo svoj prospech. V treťom dejstve po ďalšej dažďovej prestávke však mala navrch Vekičová. Po brejku v šiestom geme sa Chorvátka ujala vedenia 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila po víťaznom bekhendovom longlajne do protipohybu v poradí druhý mečbal. Rybáriková si z Birminghamu odnáša prémiu 10.565 dolárov a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.Vekičová postúpila do svojho druhého finále na hlavnom profesionálnom okruhu.

Vložené: 15. 06. 2013       Kategória: Aktuality

news img

Rebecca: Dúfam, že forma vydrží

Po úspešnej prvej časti ázijskej turnajovej šnúry klope na bránu prvej svetovej päťdesiatky. Slovenská tenistka Rebecca Šramková si však ešte nestihla naplno uvedomiť, čo dosiahla v uplynulých troch týždňoch. Po finálovej účasti v tuniskom Monastire získala v thajskom stredisku Hua Hin prvý titul na okruhu WTA. Na tisícke v Pekingu následne postúpila z kvalifikácie až do tretieho kola.